TVNET lasītāji piepilda 33 bērnu sapņus Jelgavas rajonā

Jau 11 gadu TVNET rīko Ziemassvētku labdarības akciju «Sagādā prieku», kuras laikā ar mūsu lasītāju lielo atbalstu esam jau iepriecinājuši teju 300 mazo ķiparu. Arī šogad, par spīti pandēmijas laikam, ievērojot visus drošības noteikumus, aicinājām pieteikties “rūķus” 33 bērniņiem no mazturīgām, audžuģimenēm un ģimenēm, kurās ir bērniņi ar īpašām vajadzībām.

Trīsdesmit trīs vēstulītes šogad mūsu rūķu pastam pienāca no Jelgavas rajona. Arī šogad, pateicoties Latvijas Bērnu fondam, mēs varējām uzzināt, par ko sapņo tieši tie ķipari, kuriem prieks ir visvairāk nepieciešams.

Kā jau ik gadu, bērni ar lielu centību rakstījuši vēstules ar lūgumu piepildīt sapni. Kādai meitenei tas ir molberts zīmēšanai, kādam zēnam futbola bumba. Sapņots tiek par leļļu māju, leļļu ratiņiem, Lego konstruktoriem, skrituļslidām – visām košām lietām, kas tā vien kārdina bērnus.

Daudzi bērni arī min arī mīlestību pret mūziku, jo lūgta tika lietota ģitāra, tumbiņas un austiņas, lai varētu klausīties iemīļoto mūziku. Citās vēstulītēs tika jautāts pēc lielākām dāvanām – datoriem, telefoniem un planšetēm, jo mācības attālināti dažiem bērniem tehnoloģiju trūkuma dēļ ir apgrūtinošas. Īpaši aizkustināja kādas meitenes vēstule, kur lūgts tiek dators, jo pēc gaidāmās muguras operācijas, viņai nāksies ilgi palikt uz gultas, tāpēc portatīvais dators, kaut lietots, būtu viņas kvēlākā vēlēšanās.

Visus bērnus vieno viens – ticība brīnumam un savam sapnim!
Rūķu lielās sirdis patiešām aizkustina…

Izlasījuši vēstules, sākām meklēt bērniem rūķus. Apzinoties esošo situāciju, mazliet baidījāmies, cik liela būs atsaucība, – tomēr lieki!  Kļūst ļoti silti ap sirdi, jo rūķi ir tepat līdzās, kā katru gadu, un atsaucas. Dažs jau ne pirmo gadu pazīst šo akciju un pat raksta redakcijai, jautājot, kur kavējas vēstulītes, – jo rūķis jau gatavs iepriecināt!

Jāsaka, ka varam lepoties ar TVNET lasītājiem, kuriem sirsnība un palīdzēt griba ir tik liela, ka teju skrien stāties rindā pie dāvanu saraksta pat no ārvalstīm. 

Bija arī kāda ļoti aizkustinoša tikšanās ar jaunu vīrieti, kurš meitenei piepildīja sapni, nē, pat abus sapņus, jo vēstulē bija norādīts velosipēds, ar ko doties uz skolu (meitenei ceļš līdz skolai patāls) vai skrituļdēlis. Satiekot ”rūķi”, uzzinājām, ka vīrietis ir mediķis, kam ikdiena paiet ātrajā palīdzībā, glābjot dzīvības. Atliek vien dziļā cieņā pateikties mūsu rūķim un apbrīnot spēju vēl atrast laiku būt par “rūķi”! Kad atvadījāmies un biju piebāzusi viņa jakas kabatas pilnas ar konfektēm, viņš pagriezās un teica: “Es atkal vēlos pateikties jums, TVNET, par to, ka mēģināt izaudzināt to tautu un sludināt masku nēsāšanu. Man kā mediķim tā ir cieņa…” 

Satikšanās ar rūķi maskā un 2 metri nespēj mazināt sajūsmu

Arī šogad mēs devām iespēju palīdzēt visiem, kas vien to alka, un divos auto ar pilniem bagāžniekiem devāmies uz Jelgavas pusi nodot dāvanas. Apstākļi mums liedza nodot katru rūķa dāvanu bērniņiem rokās, tāpēc talkā nāca Jelgavas pašvaldība, kas ar ziemeļbrieža ratiem līdz svētkiem izvadāja dāvaniņas. Bērnu sajūsma par dāvanām ir vārdos neaprakstāma, jo tās ir patiešām gaidītas un vajadzīgas – paldies, mīļie lasītāji, vēlreiz! 

Viss pasākums, kas lika atplaukt smaidā bērniem, mums pašiem ir vislielākā dāvana! Tā jau šogad bērniem ir atņemts skolas sols, brīnišķīgie svētku koncerti un pasākumi. Iespējams, mājās valda neierasts uztraukums un vecākus moka bezmiegs.

Zināt, kāpēc bērni tik ļoti mīl Ziemassvētku vecīti? Tāpēc, ka tas no tiesas ir brīnums, kas vienmēr smaida, ieklausās tevī, paņem klēpī, un vēl tev ir iespēja saņemt no viņa dāvanu. Tās vienmēr ir pozitīvas emocijas, kas visdrūmāko bērna ikdienas dzīvi kaut uz brīdi pārvērš pasakā, kurai gribas noticēt! Šogad tas viss izpaliek un bērni nedrīkst pat pārbaudīt vai vecīša bārda ir īsta. Šogad rūķis var cieši apmīļot tikai mājas kaķus un paglaudīt sunīšus.

Tāpēc no tīras sirds apzinoties, ka lielākā dāvana cilvēkam ir otrs cilvēks! Vai ne? Tāpēc rūpēsimies viens par otru un saudzēsim veselību, jo tā vienmēr būs pirmajā vietā!

Ir prieks apzināties, ka mūs, TVNET, ik dienu lasa cilvēki, kuri labprāt sadodas rokās, lai darītu labas lietas. Tas patiešām uzmundrina, un gribas dot pretī arī viņiem interesantas, skaistas un sirsnīgas izjūtas!

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš:

“Pirmkārt jau vislielākais paldies TVNET lasītājiem, kuri šajā ļoti grūtajā laikā atrada iespēju sarūpēt dāvanas pilnīgi visiem bērniem, kas šogad uzrakstīja vēstules Ziemassvētku vecītim! Bērni jau gaida dāvanas katrus Ziemassvētkus, neskatoties uz pandēmijām un ārkārtas situācijām. Šie bērni, kas rakstīja vēstules, nav dzīves izlutināti. Iespējams, kādam tas uz visu dzīvi nostiprinās ticību labajam un pēc gadiem viņi atcerēsies šo dāvanu un paši kļūs par Ziemassvētku vecīša palīgiem jau citiem bērniem. Un saņemt tieši to, ko bērns ir vēlējies, par ko sapņojis, – tā ir patiesa labdarība no mums, pieaugušajiem; sadzirdēt bērna teikto, lai arī brīžiem var šķist, ka šīs vēlmes ir grūti piepildīt. Un ne mazāk liels paldies arī TVNET par šo akciju, par to, ka šajā sarežģītajā laikā atrada iespēju tomēr to īstenot! Domāju, ka bērnu prieks par saņemto dāvanu ir lielākā dāvana mums pašiem šajos Ziemassvētkos. Lai visiem stipra veselība!”

Šogad TVNET kolektīvam līdzi devās vairāki draugi, kuriem vēlamies teikt lielu un sirsnīgu paldies. Bez viņiem šī tikšanās nebūtu izdevusies tik interesanta un mīļa!

Paldies:

mīļajiem TVNET lasītājiem – rūķiem;
Latvijas Bērnu fondam un Veronikai;
Jelgavas pašvaldības čaklajiem rūķiem;
Bite Latvija par sagādāto telefonu;
41.vsk. 3b klases skolniekiem par skaistajām apsveikuma karītēm!
Un, protams, visam TVNET kolektīvam, kuri nepagura pielikt savu roku visā procesā, atbalstot cits citu. Saņemot, iesaiņojot, pārskaitot un aizvedot dāvaniņas. Īpašs paldies kolēģim Jānim Škaparam par sirsnīgajām bildēm!

Pilnu rakstu lasi šeit: https://www.tvnet.lv/7139336/tvnet-lasitaji-piepilda-33-bernu-sapnus-jelgavas-rajona

SKATIES VAIRĀK FOTO GALERIJĀ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *