TVNET GRUPA 2021. gadu sāk ar līdera pozīciju mediju tirgū

TVNET GRUPA 2021.gadu sāk ar līdera pozīciju Latvijas interneta mediju vidē, sasniedzot 870 000 unikālo lietotāju, liecina starptautiskā interneta pētījumu uzņēmuma Gemius publicētā statistika par Latvijas interneta resursu kopējo auditoriju 2021. gada janvārī.

Mūsu ieradumi un intereses mainās, bet uzticība “TVNET GRUPA” zīmoliem – TVNET.lv, RusTVNET.lv, Apollo.lv, Spoki.lv, Receptes.lv – ir noturīgi augsta, stāsta “TVNET GRUPA” galvenais redaktors Toms Ostrovskis: “Medija atbildība sabiedrības priekšā, īpaši ārkārtas stāvokļa laikā Latvijā un pasaulē, ir patiesi milzīga un vēl jo vairāk stiprina mūsu pārliecību par mūsu pienākumu – informēt, izglītot un izklaidēt. Lasītāju uzticība ir iedvesmas avots mums pašiem. Lai izaicinājumu pilnajā laikā turpinātu piedāvāt kvalitatīvu un aktuālu saturu visām sabiedrības grupām, esam atvēruši svaigu lapu ar jaunu video studiju un jauniem produktiem – TVNET vēstkopa un mūsu tiešsaistes žurnāls Klik, par ko īpaši liels gandarījums, jo pirmo trīs mēnešu laikā esam piesaistījuši vairāk nekā 2000 abonentu. Paldies!”

TVNET mediju grupas kopējais apmeklētāju skaits janvārī – 870 300 unikālo lietotāju, liecina Gemius apkopotie rezultāti; Delfi mediju grupai – 845 190, kam seko inbox.lv ar 735 829 lietotājiem.

Aizvadītais gads TVNET komandai bija pārbaudījumu laiks

Mūsu žurnālistu darbs ir cieši saistīts ar būšanu cilvēkos, mērot sabiedrības temperatūru svarīgos jautājumos un nesot lasītāju stāstus citiem, stāsta TVNET galvenā redaktora vietniece un Ziņu nodaļas vadītāja Dita Deruma: “Šķita, ka sarunas māksla, kas ir mūsu darba pamatā, ir teju neiespējama bez klātesamības – notikumā un saskarsmē ar cilvēkiem. Tomēr vīrusa pandēmija neapturēja notikumu ķēdi pasaulē, tādēļ pielāgojāmies vienīgajai realitātei un bijām klāt visos svarīgākajos notikumos Latvijā un pasaulē, neskatoties uz vīrusa novilktajām robežām un riskiem žurnālistu dzīvībai: bijām liecinieki klātienē Kalnu Karabahas kara pēdējiem mirkļiem, kamēr tepat mājās aktīvi sekojām līdzi varas maiņai Rīgā. Bet 2020. gada garumā nenoguruši bijām klāt pandēmijas radīto pārmaiņu virknei, kas atbildīgas par dažām jaunām grumbām mūsu visu sejās: līdzās mūsu ārstiem smagākajos brīžos un kopā cīņās pret sazvērestībām, kas turpina dot triecienus demokrātijai, apzināti kropļojot realitāti un liekot apšaubīt veselo saprātu.”

“Tieši tā – nevis sazvērestības teorijām, bet sazvērestībām, jo nekādas teorijas neeksistē, tāpat kā pierādījumi neskaitāmajiem apgalvojumiem, kas apšaubījuši un joprojām apšauba mediķu darbu un zinātni,“ ir pārliecināta Dita Deruma. “Arogances un popularitātes kāres diriģēti uzbrukumi demokrātijas fundamentiem – brīvajiem medijiem, skolām un augstskolām, valsts institūcijām, dažādu līmeņu ekspertiem – sāpīgi skāra mūs visus, bet visvairāk – demokrātijas pamatus. To nosargāšana ir mūsu dienas kārtības jautājums arī šogad un vienmēr!”

Apollo.lv komanda uzņem jaunus apgriezienus

Kristīne Kravale, Apollo galvenā redaktore: “2020. gadā Covid-19 pandēmijas dēļ pasaule, šķiet, uz brīdi apstājās, bet Apollo.lv komanda uzņēma jaunus apgriezienus. Grūtajos brīžos, kas ilga vairākus mēnešus, mēs saliedējāmies un spējām saskatīt viens otru jaunā un siltā gaismā. Apollo.lv ziņu dienests uz savas ādas izdzīvoja senseno teicienu – mazs cinītis gāž lielu vezumu, pandēmijas sākumā liekot konkurentiem sarosīties un ņemt vērā mūsu eksistenci vēl nopietnāk nekā līdz šim. Covid-19 radītie apstākļi mums daudzas ieceres liedza īstenot – glancētus raidījumus studijā un reportāžas no tiesas sēdēm, taču mēs neapstājāmies un izdomājām jaunus formātus, lai turpinātu uzņemto kursu. Par spīti grūtībām, ko nesa pērnais gads, Apollo.lv rod spēku savos cilvēkos, klišejiski, bet mēs iemiesojam “visi par vienu un viens par visiem” attieksmi, ko lietotājs var novērtēt mūsu portālā.”

RUS.TVNET: esam vietējais varonis ar aktīvu pozīciju

Ērika Staškeviča, RusTVNET galvenā redaktora vietniece: “Pēc ilgiem meklējumiem 2020.gadā RUS TVNET pašidentificējās – esam vietējais varonis ar aktīvu pozīciju. Tieši šī apziņa virza mūs uz priekšu. Un tieši šis ir mūsu solījums savam lasītājam. Un tieši šādiem cilvēkiem mums apkārt esam veltījuši rakstu sēriju Я – местный.

Mēs kalpojam virsmērķim – būt uzticams resurss tiem, kam Latvijā krievu valoda ir dzimtā, apzinoties dezinformācijas spriedzi Covid-19 apstākļos, it īpaši krievvalodīgajā auditorijā. Tieši tāpēc katrs RUS TVNET materiāls par Covid-19 bija, ir un būs pārbaudīts, drošs un uzticams. Mēs ejam laikam līdzi un tagad esam platformā Telegram, mēs gāžam mītus un skaidrojam blogeru pasauli sērijā Правда/Миф, kā arī veiksmīgi ražojam pirmo pašu rādīto podkāstu Ой, все!. Apzināmies savu atbildību sabiedrības priekšā un esam atvērti diskusijai ar savu auditoriju, tādēļ piesakām jaunu raidījumu tiešsaistē Кто вам платит?.

Mēs apņemamies arī turpmāk sniegt kvalitatīvu lasāmvielu gan dzīves rūdītiem skeptiķiem, gan jauniem prātiem un novatoriem!”

Tiekamies Tokijas olimpiādē un hokeja čempionātā Rīgā!

Raimonds Ozoliņš, TVNET Sports žurnālists: “2020. gada lielākais izaicinājums darbā bija pavasarī, kad pandēmijas sākumā visā pasaulē sportā iestājās pauze. Bija jāpieiet darbam radoši, lai Covid-19 ziņas atšķaidītu ar kaut ko, kas nebūtu tik nomācošs. Starp Latvijas sportistu izaicinājumiem saglabāt sportisko formu mums izdevās sarīkot arī lasītāju aptauju, kurā noteica Latvijas visu laiku labāko sportistu (Jānis Lūsis) un sportisti (Uļjana Semjonova). Starp citu, šogad būsim klātienē Tokijas olimpiādē jūnijā/augustā!”

Gatis Kreceris, TVNET Sports žurnālists: “Tāpat kā vairumam cilvēku savā darbā, nācās pielāgoties apstākļiem. Profesionālais sports vairākus mēnešus atradās uz pauzes. Lasītājiem centāmies izstāstīt Covid-19 ietekmi no sportistu, sporta organizāciju skatupunkta. Organizējām savu darbu attālināti, izmantojot dažādas tiešsaistes platformas. Godīgi sakot, man tas patīk, jo tā tiek ietaupīts laiks. Tiekamies Pasaules hokeja čempionātā Rīgā!”

Ingars Tenis, Auto redaktors: “Mums kā interneta medijam galvenie darba instrumenti ir dators, telefons, un tie, kā zinām, strādā visur, kur ir elektrība un datu tīkla pārklājums. 2020.gads bija iespēja izmēģināt savas darbspējas visneierastākajās vietās un laikos. Lidmašīnā jau bija strādāts iepriekš, bet autobusā pirmo reizi. Turklāt autobusā bija internets!”

Krista Garanča, Sejas redaktore: “2020. gads bija izaicinājumu pilns visdažādākajās jomās, tomēr mēs, TVNET, spējām saglabāt vēsu prātu un pierādīt to, ka protam zibenīgi reaģēt uz “jauno pasaules kārtību”. To pierādīja spēja strādāt attālināti, saglabājot izcilus rezultātus. Šajā laikā visvairāk novērtēju sniegto uzticību darbiniekiem un sajūtu, ka esam visi kopā šajā “dižķibelē”, un visi kopā no tās arī iznāksim ārā – norūdījušies un labāki!”

Spoki Match

Spoki.lv vadītāja Evita Rauze: “2020.gads bija kārtīgs izaicinājums izklaides portālam Spoki.lv. Laikā, kad cilvēku prātus nodarbināja viss par un ap pandēmiju, izklaidei atlika mazāk laika. Pieredze, kas tika uzkrāta, ir neizmērāma. Tāpat kā cilvēkiem nācās pielāgoties jauniem dzīves apstākļiem, arī mums bija jāpielāgojas jaunam strādāšanas veidam – darbam no mājām. 2020.gads izklaides portālam Spoki.lv sākās ar ļoti krasām izmaiņām. Pērn februārī lasītājiem atklājām Spoku jauno dizainu, kas tika radīts, lai izceltu pašu galveno – lietotāju radīto saturu. Vēl redzēsim, ko atnesīs 2021.gads, bet arī šo gadu esam iesākuši ar sen lolotu ideju – jaunu iepazīšanās servisu Spoki Match. Spoki.lv jau izsenis ir bijusi vieta, kur iepazīties un atrast sev līdzīgi domājošos, tādēļ mūsu uzdevums šogad izdarīt visu, lai Spoki Match lietotājiem būtu ne tikai interesanti uzturēties, bet iespēja arī atrast īsto un varbūt arī vienīgo.”

Ik mēnesi Gemius publiskotajos datos par Latvijas interneta kopējās auditorijas apmeklējumu tiek apkopoti dati no dažādām ierīcēm – datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem, ņemot vērā pārklāšanos starp dažādām platformām (Gemius publishers). Savukārt interneta lapu apmeklējuma statistikā lasītāju pārklāšanās vienas mediju grupas vietnēm netiek ņemta vērā (Gemius domain).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *